Cennik & FAQ

Sprawdź nasz cennik i wybierz odpowiednią opcję dla siebie lub swojego dziecka. Oferujemy indywidualnie dopasowane sesje, które pomogą w poprawie mowy, wymowy i komunikacji.

DIAGNOZA LOGOPEDYCZNA

350zł

100 MINUT
TERAPIA LOGOPEDYCZNA

140zł

45 MINUT
PAKIET ELEKTROSTYMULACJI

700zł

10 SPOTKAŃ PO 20 MINUT
Masz pytania?

FAQs

Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych usług.

1. Przypomnij sobie rozwój mowy dziecka, rozwój ruchowy, rozszerzanie diety, informacje z ciąży i porodu oraz preferencje żywieniowe.

2. Zbierz wszystkie dostępne opisy badań lekarskich dziecka.

3. Zrób 10 zdjęć buzi dziecka w nocy, kiedy śpi (zbliżenia na usta oraz całą buzię, z różnych nocy). Zdjęcia wystarczy pokazać na telefonie podczas wizyty.

4. Zabierz coś do jedzenia (najlepiej kanapkę lub inny twardy produkt, np. całe jabłko lub gruszkę), które będą potrzebne do badania. Proszę wziąć bidon do picia (jeśli go używacie).

5. Dla młodszych dzieci warto zabrać ich ulubioną zabawkę, aby czuły się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyty.

6. Zanotuj wszystkie wyrazy, dźwięki oraz onomatopeje, które wypowiada dziecko. Jest to szczególnie konieczne w przypadku dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, które wypowiadają mniej słów niż przewiduje się dla ich wieku. Przygotowanie takiej listy pomoże w dokładniejszym ocenieniu stanu mowy i umożliwi lepszą diagnozę.
1. Przypomnij sobie wszelkie informacje dotyczące zdrowia, rozwój mowy, ewentualne problemy zdrowotne oraz przebyte choroby, a także historię leczenia.

2. Zbierz wszystkie dostępne wyniki badań lekarskich (laryngologiczne, stomatologiczne, ortodontyczne, psychiatryczne, neurologiczne).

3. Zarejestruj próbkę swojego głosu – proszę nagrać około 30-sekundową próbkę czytanego tekstu za pomocą dyktafonu lub telefonu.

4. Zabierz  coś do jedzenia (np. kanapkę lub inny twardy produkt, np. całe jabłko lub gruszkę).

5. Jeśli używasz protez zębowych lub innych urządzeń wspomagających mówienie (np. aparat słuchowy), zabierz je na wizytę.

6. Zanotuj wszelkie trudności komunikacyjne, które mogą występować (np. problemy z mową, rozumieniem, pamięcią, koncentracją), a także problemy z połykaniem lub obróbką pokarmów (np. trudności w żuciu, połykaniu, dławieniu się). Warto również uwzględnić zmiany w jakości mowy, które mogły pojawić się w ostatnim czasie.
Tak, zdecydowanie możesz poprawić swoją mowę jako osoba dorosła! Terapia logopedyczna nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Wiele osób dorosłych korzysta z terapii logopedycznej, aby:

1. Poprawić artykulację – w przypadku problemów z wymawianiem niektórych dźwięków.

2. Zwiększyć płynność mowy – w przypadku jąkania lub giełkotu.

3. Poprawić zdolności komunikacyjne – zwłaszcza w przypadku zaburzeń mowy związanych z neurologią, np.: po udarze, w chorobie Parkinsona czy przy demencji.

4. Wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za mowę – przy użyciu ćwiczeń logopedycznych, zwłaszcza po przebytych urazach, udarach czy operacjach w obrębie jamy ustnej.

5. Pracować nad funkcjami prymarnymi – szczególnie w przypadku osób, które leczą się ortodontycznie. Terapia miofunkcjonalna może pomóc w normowaniu funkcji mięśniowych, takich jak prawidłowe oddychanie przez nos, połykanie, prawidłowa pozycja spoczynkowa języka czy mówienie, co wspiera efektywność leczenia ortodontycznego.

Terapia logopedyczna dla dorosłych zawsze obejmuje indywidualny program terapii dostosowany do konkretnych trudności. Praca nad poprawą mowy, dykcji i komunikacji jest możliwa na każdym etapie życia, a jej efekty mogą przynieść znaczną poprawę w jakości życia codziennego.
Podczas terapii logopedycznej konsultacje z innymi specjalistami są często potrzebne, ponieważ mowa i komunikacja są ściśle powiązane z wieloma innymi funkcjami organizmu, a problemy logopedyczne mogą mieć przyczyny wykraczające poza same zaburzenia kompleksu ustno-twarzowego. Współpraca z innymi specjalistami pozwala na kompleksowe podejście do problemu i skuteczniejsze leczenie. Oto kilka powodów, dlaczego takie konsultacje są istotne:
  • zaburzenia psychiczne;
  • problemy neurologiczne;
  • choroby laryngologiczne;
  • problemy ortodontyczne;
  • zaburzenia integracji sensorycznej;
  • nieprawidłowa dystrybucja napięcia mięśniowego. 
Kompleksowe podejście do problemu mowy poprzez współpracę z innymi specjalistami pozwala na szybsze osiąganie postępów w terapii oraz na uzyskanie trwalszych efektów leczenia.

Czas trwania terapii logopedycznej zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, rodzaju problemu, z którym się zmaga, oraz współtowarzyszących trudności. W przypadku zaburzeń mowy czas terapii może się wydłużyć, jeśli pacjent boryka się z dodatkowymi problemami, takimi jak trudności z koncentracją, zaburzenia integracji sensorycznej (SI), choroby laryngologiczne czy problemy z dystrybucją napięcia mięśniowego w ciele.

Terapia może trwać kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach trwa dłużej, w zależności od specyfiki zaburzeń. Regularność spotkań i praca w domu według zaleceń logopedy, mają duży wpływ na tempo postępów. Ostateczny czas terapii ustala logopeda, uwzględniając postępy pacjenta oraz cele terapii.

Elektrostymulacja logopedyczna jest metodą terapeutyczną, która polega na stosowaniu niskonapięciowych, zmiennych impulsów elektrycznych w celu poprawy funkcji mięśni związanych z mową, oddychaniem, połykaniem oraz innymi procesami motorycznymi w obrębie jamy ustnej i gardła.

Elektrostymulacja logopedyczna ma na celu:

1. Wzmacnianie osłabionych mięśni – szczególnie tych odpowiedzialnych za artykulację, przełykanie oraz oddychanie. Impulsy elektryczne powodują skurcze mięśni, co może poprawić ich siłę i koordynację.

2. Poprawę motoryki oralnej – pomaga w usprawnieniu ruchów języka, warg i podniebienia, co może mieć wpływ na poprawę artykulacji i wymowy.

3. Rehabilitację po operacjach – elektrostymulacja może wspomagać regenerację mięśni po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, gardła lub krtani.

4. Reedukację nerwowo-mięśniową – może pomóc w przywracaniu prawidłowej funkcji mięśni w przypadku ich osłabienia lub zaniku, np. w wyniku udaru, chorób neurologicznych, uszkodzeń nerwów.

Stosowanie elektrostymulacji logopedycznej jest elementem wspierającym inne metody terapii, jednak nie zastępuje tradycyjnej terapii logopedycznej. Jest to uzupełnienie, które może przyspieszyć efekty leczenia, zwłaszcza w przypadkach związanych z zaburzeniami motoryki oralnej.

Shopping Cart
Scroll to Top